قیمت بلیت سینماها تا پایان تابستان تا ساعت 15 نیم بهاء شد


5786426700

شورای اکران با جلسه اخیرش مقرر کرد به منظور حمایت از مخاطبان سینما و اجرای طرح تابستانی توسط شورای اکران، قیمت بلیت سینماها هر روز با سراسر کشور تا ساعت ۱۵ نیم‌بها شود.

به گزارش نماها به نقل از خبرآنلاین، شورای اکران با تایید مصوبه شورای صنفی نمایش مووی مبنی بر حذف نیم‌بها بودن بلیت سینما با روزهای شنبه اعلام کرد: «سینماهای سراسر کشور می‌توانند علاوه بر نیم‌بها بودن قیمت بلیت با روزهای سه‌شنبه، دو سانس اول خود را تا قبل از ساعت شروع سانس ۱۵:۰۰ با هماهنگی دفتر پخش، مووی مورد نظر خود را به صورت نیم‌بها اکران کنند

بر اساس این طرح که از اول مرداد لازم‌الاجرا خواهد بود طبق فروش برخط به محض تراکنش، سهم صاحبان سینما و پخش‌کننده مووی‌ها مشخص و توزیع خواهد شد.

به منظور هماهنگی بیشتر با نحوه محاسبه و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده مووی و سینما مقرر شد انجمن سینماداران و شورای صنفی نمایش مووی، نشستی را پیرامون نحوه عملیاتی کردن و اجرای مصوبات قانونی به عمل آورند.

5223025

‌با این جلسه قیمت اصلاح شده سینماها بر اساس درجه سینما (مدرن، ممتاز و درجه یک و دو) با احتساب ارزش افزوده مشخص و مورد تایید شورا قرار گرفت که با توجه به تایید این مصوبه توسط ریاست سازمان سینمایی از اول مرداد لازم‌الاجرا خواهد بود.

همچنین با درخواست شورای صنفی نمایش مبنی بر اکران آزاد مووی مستند «آبی رنگ آسمان» ساخته امیر رفیعی و مووی سینمایی «شکستن همزمان بیست استخوان» با نام بین‌المللی «رونا مادر عظیم» ساخته برادران محمودی به دلیل اکران همزمان با کشور افغانستان از شهریور موافقت شد.

Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *