تجمع سازندگان یک سریال مقابل سازمان صدا و سیما به دلیل پرداخت نشدن دستمزدشان!


8962033500

صبح امروز برخی از عوامل قسمتی «افسانه هزار پایان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی شهاب عباسی مقابل مسجد بلال سازمان صداوسیما تجمع کرده و خواستار پرداخت دستمزد‌های خود شدند.

به گزارش نماها به نقل از ایلنا، صبح امروز برخی از عوامل قسمتی «افسانه هزار پایان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی شهاب عباسی با جلوی مسجد بلال سازمان صداوسیما تجمع کرده و خواستار پرداخت دستمزد‌های خود شدند.

چندی پیش مرتضی میرباقری (معاون سیما) با آخرین نشست خبری سال ۱۳۹۷ خود که با خصوص برنامه‌های نوروز ۱۳۹۸ برگزار کرده بود، با پاسخ به این پرسش که تکلیف تهیه‌کنندگان مجموعه‌هایی همچون افسانه هزارپایان که از سیما مووی بودجه‌ای دریافت کرده اما به عوامل خود هنوز بدهی دارند، چه می‌شود، گفته بود: با سال جاری اتفاق ناگواری با یکی دو قسمتی صورت پذیرفت. یعنی اعتبارات پروژه بر اساس بودجه مصوب با اختیار تهیه‌کننده قرار گرفته اما او دستمزد برخی از عوامل که تعدادشان هم زیاد بوده را به آنها نداده بود. بر همین اساس منبعی را فراهم کردیم که حق و حقوق این افراد مجددا از طریق سیما مووی و به طور مستقیم پرداخت شود. اجتماعاتی که با سیما مووی انجام شده بود نیز با همین دلیل بوده بود. با این وجود عوامل قسمتی افسانه هزار پایان صبح امروز اظهار داشتند؛ چهارمین مرتبه‌ای بود که برای دریافت طلب‌های خود تجمع برپا می‌کنند با این‌حال موفق به دریافت حقوق خود نشده‌اند.

این افراد که از بازیگران تا عوامل پشت صحنه مجموعه با میان آنها بود، به این موضوع اشاره داشتند که بسیاری از عوامل این قسمتی هنوز هیچ مبلغی دریافت نکرده و تعدادی هم که با آنها تسویه شده، با واقع تمام طلب خود را دریافت نکرده بلکه تطمیع شده‌اند.

Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *