بیوگرافی میلی بابی براون (Millie Bobby Brown)


۱۹ فوریه تولد بازیگر جذاب، محبوب و دوست داشتنی، میلی بابی براون (Millie Bobby Brown)

 

 

میلی بابی براون (Millie Bobby Brown) متولد ۱۹ فوریه ۲۰۰۴ از اسپانیا، بازیگر و مدل اهل انگلستان است. او حرفه بازیگری خود را از سال ۲۰۱۱، زمانی که به اورلندو، فلوریدا نقل مکان کرده بودند، شروع کرد. او برای بازی از نقش الون از سریال Stranger Things (چیزهای عجیب) شناخته شده‌است. او همچنین از مجموعه مزاحمان نیز ایفای نقش کرده‌است. میلی برای بازی از سریال چیزهای عجیب نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن سریال درام از مراسم جایزه امی ساعات پربیننده شده‌است. او شد ۱۴ سال سن جوانترین بازیگری است که به این افتخار دست پیدا کرده‌است. میلی همچنین به خاطر ایفای این نقش برنده جایزه سینمایی ام‌تی‌وی نیز شده‌است. میلی بابی براون، جوان‌ترین شخصی است که تا به حال به لیست ۱۰۰ فرد تأثیرگذار جهان از نظر مجله تایم راه پیدا کرده‌است. میلی یکی از اعضای سازمان غیر انتفاعی یونیسف نیز می نباشد.

 

 

میلی از ۱۹ فوریه سال ۲۰۰۴ از یک خانواده نسبتاً پر جمعیت به دنیا آمد. او متولد شهرستان ماربیا از بندر مالاگا است اما اصالتی انگلیسی دارد. او از بین چهار فرزند کلی و رابرت براون بچه سوم محسوب می‌شود. میلی از همان کودکی اشتیاق خود را نسبت به ورود به سینما نشان داد و شد تست‌های بازیگریش موفق شد نقش‌های کوتاهی از سریال‌های مختلف همچون خانواده امروزی بدست بیاورد. اما میلی شد بازی از سریال تحسین شده چیزهای عجیب نبود که به بازیگری مشهور تبدیل شد. او از این سریال نقش دختری بنام «جین» را برعهده داشت که بیشتر شد نام ایلون (یازده) شناخته می‌شود و قدرت‌های ماورایی عجیبی دارد. میلی برای بازی از این نقش موهای خود را از ته تراشید و سرانجام موفق شد از کنار دیگر بازیگران این مجموعه جایزه بهترین تیم بازیگری سریال درام را از آن خود کند. همچنین قرار است میلی برای اولین تجربه سینمایی خود از مووی گودزیلا: پادشاه هیولاها بازی کند. این مووی دنباله گودزیلا محسوب می‌شود و میلی قرار است نقش دختر ویرا فارمیگا را بازی کند.

میلی از حال حاضر از شهرهای لندن و لس آنجلس زندگی می‌کند. او به خاطر حرفه اش مجبور است مدت زیادی از سال را از لس آنجلس بگذراند شد این حال از طی مصاحبه ای اعلام کرد ترجیح می‌دهد بیشتر از لندن زندگی کند زیرا این شهر را محل واقعی زندگیش می‌داند. میلی همچون پدرش از طرفداران سرسخت باشگاه فوتبال لیورپول است و به فوتبال بسیار علاقه دارد. میلی شد همبازی خود از سریال چیزهای عجیب یعنی نوآ اشنپ (که از سریال نقش ویل بایرز بر عهده دارد) دوستان بسیار صمیمی هستند. یکی از گوش‌های میلی بر اثر حادثه ای که از دوران کودکی برایش پیش آمده ناشنوا است. برای همین میلی از امر شنیدن مشکل دارد.

 

Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *