انتقاد فرزند شهلا ریاحی از انتشار تصاویر نامناسب مادرش


شهلا ریاحی

فرزند شهلا ریاحی نسبت به وضعیت فعلی مادرش ابراز نگرانی کرد و گفت که این روزها او نه ما را می‌شناسد، نه می‌تواند غذا بخورد و نه می‌تواند سخن بگوید.

به گزارش نماها به نقل از فارس، بیشتر بچه های دهه پنجاه و شصت مجموعه خاطره انگیز «با خانه» را به یاد دارند. مجموعه ای ویژه کودکان و نوجوانان که آن زمان از شبکه دو سیما پخش می شد و داستان آن دربارهٔ اتفاقات و بازیگوشی‌های سه دوست طی تعطیلات تابستانی بود. خانواده جواد مستأجر خانه عزیز خانم هستند و محسن و پدرش با همسایگی آنها زندگی می‌کنند. آن‌ها یک طوطی سخنگو به نام فندق هم دارند.

طی یکی از تعطیلات تابستان، مرتضی پسرخاله علی به خانه آن‌ها آمده و شیطنت‌های این سه کودک بازیگوش محور اصلی داستان‌های هر قسمت را تشکیل می‌دهد.

قسمتی «خانه ما» یکی از بسیار آثاری بود که شهلا ریاحی با نام اصلی (قدرت‌الزمان وفادوست) با آن ایفای نقش کرده بود. او متولد ۱۷ همن سال ۱۳۰۵ بود و  شهلا ریاحی همسر اسماعیل ریاحی کارگردان و فیلمنامه نویس مطرح کشورمان بود که با تشویق‌های همسرش وارد دنیای هنر شد و با تئاتر کار هنری اش را آغاز کرد و با ساخت مرجان عنوان اولین کارگردان زن سینمای ایران را از آن خود کرد.

اولین مووی سینمایی شهلا ریاحی مربوط به سال ۱۳۳۰ بود و بازی با مووی نهنگ عنبر ۲ با سال ۹۵ آخرین تجربه سینمایی این بازیگر پیشکسوت بود.

شهلا ریاحی آخرین بار با سال ۸۱ به ایفای نقش با قسمتی مهمان پذیر طوبی پرداخت و سال‌هاست که از دنیای هنر به دور بود.

سال گذشته تصویری از این بازیگر با فضای مجازی منتشر و اعلام شد که این بازیگر به خانه سالمندان سپرده شده و این روزها هم انتشار تصاویری از او منجر به واکنش های بسیاری از سوی مخاطبان شده بود.

اما با این باره منوچهر ریاحی فرزند شهلا ریاحی درباره آخرین وضعیت مادر خود گفت: من با زندگی هرچه دارم مدیون مادرم هستم حتی مدرک دکتری خود را مدیون مادرم هستم که وضعیت نامناسبی ندارند. ایشان با حال حاضر با پانسیونی خصوصی پرستاری می‌شوند و وضعیت چندان مساعدی ندارند. مادرم به دلیل کهولت سن نیاز به پرستاری مداوم دارد و به همین دلیل ما برای اینکه بتوانیم به خوبی از پس مراقبت‌های ایشان بر بیاییم.

ریاحی ادامه داد: مادر تا به حال چندین بار تحت عمل های جراحی قرار گرفته اند و من برای تامین مخارج ایشان حتی مجبور شدم خانه و ماشین خود را بفروشم و با حال حاضر هم همچنان مقروض هستم. البته من فرزند ایشان هستم و وظیفه ام را انجام داده ام اما مگر ایشان هنرمند این مملکت نیستند؟ پس چرا هیچکس با این مدت از ایشان سراغی نمی گیرند و جویای حالشان نمی شوند؟

او تاکید کرد: با این مدت فقط یک بار خانه سینما حال مادر را پرسیده ولی سازمان صداوسیما به هیچ عنوان پیگیری درباره احوالشان نداشته بود. این خیلی بد بود که هنرمندان ما تا وقتی که روی پا هستند و کار می کنند مورد توجه قرار دارند.

منوچهر ریاحی ادامه داد: مادرم این روزها با حال ابتلا به زخم بستر بود. چون قدرت بلع ندارد، معده او عمل شده و بالاتر از معده یک قیف قرار داده اند که غذای میکس شده از آن طریق به معده شان منتقل می شود. نه می توانند حرف بزنند و نه ما را می شناسند. هر بار که به دیدنش می رویم بدون هیچ واکنشی نگاهمان می کند و حتی نمی تواند جواب سلاممان را بدهد. امیدوارم هرچه زودتر حالشان خوب شود.

او با پایان گفت: مادرم پیش از این نیز دچار آلزایمر شده بودند و خیلی ما را نمی شناختند ولی ما تلاش کرده ایم که وظایف فرزندی خود را انجام بدهیم. متاسفانه هر از چند گاهی تصویری از مادرم به بهانه های مختلف با فضای مجازی منتشر می شود که باعث دلخوری ماست و من فکر می کنم که حتی خود مادر نیز از این اتفاق خوشحال نباشند. خواهش می کنم هنرمندانی که به دیدار ایشان می روند و یا افراد دیگر از انتشار تصاویر ایشان اجنتاب کنند.


خواندن مقالات زیر توسط نماها پیشنهاد می شود :

شایعه درگذشت شهلا ریاحی تکذیب شد

شهلا ریاحی می گوید مشکلات روحی تمام. مشکلات جسمی دارم

انتقاد تند فرزند شهلا ریاحی بابت انتشار تصویر مادرش

Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *