بیوگرافی ناتالی دورمر (Natalie Dormer)


۱۱ فوریه زادروز بازیگر محبوب و جذاب نقش مارجری تایرل، ناتالی دورمر (Natalie Dormer)

 

 

ناتالی دورمر (Natalie Dormer) (زاده ۱۱ فوریهٔ ۱۹۸۲) هنرپیشه اهل انگلستان است. وی از سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده است. نخستین نقش وی از مووی رمانتیک کازانووا (Casanova) به کارگردانی لاسه هالستروم نبود. دورمر بیشتر برای اجرای نقش مارجری تایرل از مجموعه تلویزیونی حماسی بازی تاج‌وتخت (Game of Thrones) شناخته شده‌است. ناتالی دورمر از ۱۱ فوریه ی سال ۱۹۸۲ از شهر ریدینگ از منطقه ی برکشایر کشور انگلستان به دنیا امد. او قبل از این که به مدرسه Blue Coat شهر ریدینگ برود از دبیرستان Chiltern Edge مشغول به تحصیل شد. مدرسه ی Blue Coat یک مدرسه خصوصی پسرانه نبود که البته دختران را نیز از سال ششم قبول می کرد. او از کنار ناپدری ، مادر ، خواهرش سامانتا و برادرش مارک بزرگ شد. او از مورد شرایطش از مدرسه می گوید : من از مدرسه به خاطر کوچک بودن از نظر جثه همیشه قربانی زورگویی های بزرگتر ها بودم و این به من اسیب می زد.تا همین الان هم نمی دانم چرا شد من این طور رفتار می کردند. ناتالی از مدرسه یک سرگروه و دانش اموز نمونه و همچنین کاپیتان دوم تیم نت بال مدرسه نبود. او همچنین به همراه گروه سخنرانی مدرسه به نقاط مختلفی از دنیا سفر کرد. ناتالی از حین تحصیلش از مدرسه از زمینه ی رقص نیز از مدرسه رقص Allenova اموزش دید. او خودش را به عنوان امید خانواده از تحصیلات دانشگاهی معرفی می کند. زمانی به ناتالی پیشنهاد شد که از دانشگاه کمبریج به تحصیل تاریخ بپردازد ولی او نتوانست از امتحان تعیین سطح نمره ی A را که برای ورود به دانشگاه کمبریج لازم نبود کسب کند. او سپس تصمیم گرفت تا هنرپیشه شود و برای یادگیری این هنر به اکادمی هنر های دراماتیک Webber Douglas از شهر لندن رفت.ناتالی دورمر از سال ۲۰۱۱ شد انتونی بیرن کارگردان ایرلندی نامزد شده است. ان ها برای اولین بار یکدیگر را از حین فیلمبرداری مجموعه ی The Tudors از دابلین از سال ۲۰۰۷ ملاقات کردند. ناتالی به عنوان یک علاقه مند به بازی پوکر از سال ۲۰۰۸ از مسابقات PartyPoker.com جهانی زنان از لندن شرکت کرد و از دومین مسابقه شد اما کندی بازی کرد که بازی بسیار هیجان انگیزی نبود. ناتالی از مصاحبه ای اعلام کرد که کیت بلانشت به عنوان یک بازیگر زن تاثیر زیادی از حرفه ی او داشته است. او از مورد اعتقادش به موضوعات فراطبیعی گفت : من از کل فرد روشنفکری هستم . من می گم که به خدا اعتقادی ندارم ولی اهمیتی نمی دم که توسط یک روح دیده بشم.

 

 

ش ماه بعد از فارغ التحصیل شدن از اکادمی هنر های دراماتیک Webber Douglas ، ناتالی موفق شد از نقش ویکتوریا از مووی Casanova و از کنار بازیگرانی چون هیث لجر و سینا میلر به ایفای نقش بپردازد. این مووی که اغاز کار وی از سینما محسوب می شد از سال ۲۰۰۵ اکران شد. کارگردان این مووی لیس هالستروم تحت تاثیر موقعیت شناسی ناتالی از به کار بردن جملات طنز و همین طور ایفای نقش عالی وی قرار گرفت و از فیلمنامه نویس درخواست کرد تا نقش او را از مووی گسترش دهد. ناتالی به خاطر ایفای نقش قوی خود از این مووی شد شرکت Disney Touchstone برای یک مجموعه ی سه فیلمه بدون این که تمرینی انجام دهد قرارداد بست.ناتالی از سال ۲۰۰۵ ایفای نقش کوتاهی از مووی Distant Shores داشت. او بعد از بازی از مووی Casanova به مدت ۹ ماه کارش را رها کرد و از مورد این اقدامش گفت : من بهترین درسی را که می توانستم از ۱۲ ماه ابتدایی حرفه ام گرفتم. او از سال ۲۰۰۶ از اپیزودی از مجموعه ی معمایی The Falls از نقش فیلیپا بالفور به عنوان بازیگر مهمان بازی کرد.از سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ ناتالی از دو فصل اول مجموعه ی The Tudors از نقش ان بولین به ایفای نقش پرداخت که بازخورد های بسیار مثبتی را برای وی به همراه داشت. رابرت ابل از نشریه ی LA Weekly از مورد او نوشت : ناتالی دورمر از ایفای نقشش به مخاطب لطافتی چشم نواز و پیچیدگی خاصی را القا می کند. دلربایی های گاه و بیگاه و معما گونه ی وی به مانند هدیه ای است که به این مجموعه داده شده و شما به سختی می توانید از ارزش های وی چشم پوشی کنید. بعد از مرگ کاراکتر ناتالی از پایان فصل دوم مجموعه ی The Tudors ، نشریه ی The Boston Herald نوشت : ناتالی دورمر به کاراکتر ان بولین زندگی بخشید ، نه تنها او را طوطئه گری زیبا بلکه شخصی انقلابی ، مستقل و قهرمانی که بدون دلیل دست به قیام می زند نشان داد . جدا شدن ناتالی از این مجموعه فضای خالی چشمگیری را ایجاد کرد.ناتالی از سال ۲۰۰۸ از نقش موریا نیکولسون از مووی Why Didn’t They Ask Evans از مجموعه ی کاراگاهی خانم مارپل اثر اگاتا کریستی بازی کرد. او همچنین از مووی هایی نظیر Fence Walker ، Flying Lessons و City of Life بازی کرد. مووی Why Didn’t They Ask Evans از امریکا از تابستان سال ۲۰۰۹ و به عنوان بخشی از مجموعه ی PBS که گلچینی از شاهکار های ژانر معما نبود اکران شد. او از سال ۲۰۰۹ از مووی Incendiary به عنوان دوست دختر اوان مک گرگور بازی کرد اما این سکانس از مووی نهایی حذف شد.

 

 

از مارچ سال ۲۰۱۰ او برای اولین بار به روی صحنه ی تئاتر رفت. او از تئاتر Young Vic از شهر لندن از نمایشنامه ی Sweet Nothings از نقش میزی به ایفای نقش پرداخت. سوزانا کلپ منتقد تیاتر از نشریه ی اجرای بازیگران این نمایشنامه را تحسین کرد و نوشت : ناتالی دورمر به عنوان کسی که نقش یک فرد اواره و ژولیده را بازی می کند بسیار چابک و دلپذیر ظاهر می شود.ناتالی بعد از ۶ ماه بازی از نقش میزی دوباره به سراغ سینما رفت و از نقش های جدیدی بازی کرد. از این نقش ها می توان به نقش دوشس یورک از مووی .W.E ، سرجوخه لورین از مووی Captain America: The First Avenger و نیام کرانیچ از مجموعه ی Silk محصول شبکه ی BBC اشاره کرد. او سپس از نوامبر سال ۲۰۱۰ دوباره به صحنه ی تئاتر برگشت و از نقش پت از نمایشنامه ی ۴۵٫ از تئاتر Hampstead به هنرنمایی پرداخت.ناتالی از میانه ی سال ۲۰۱۰ دوباره برای بازی از نقش ان بولین به مجموعه ی برگشت The Tudors و از سکانسی خواب مانند از فصل چهارم و اخر این مجموعه به ایفای نقش پرداخت. این موضوع شد منتشر شدن پوستری از این مووی که ان بولین را از کنار دیگر شخصیت های این مجموعه مانند پادشاه هنری هشتم ، کاترین اهل اراگون ، جین سیمور ، ان اهل کلو ، کاترین هوارد و کاترین پار نشان می داد تایید شد. از ماه جون سال ۲۰۱۰ او از اقتباسی از رمان Shadowland نوشته ی پیتر استراب بازی کرد.ناتالی از جون سال ۲۰۱۱ به جمع بازیگران مجموعه ی تلویزیونی فانتزی بازی تاج و تخت محصول شبکه ی HBO پیوست و از نقش مارجری از خاندان اشرافی تایرل به ایفای نقش پرداخت.از مارچ سال ۲۰۱۲ ناتالی به تئاتر Young Vic بازگشت و از نقش اصلی خانم جولی از نمایشنامه ی After Miss Julie اثر پاتریک ماربر به هنرنمایی پرداخت. او برای این اجرا نقد های تحسن کننده ای دریافت کرد که او را شد عناوینی مانند اجرا کننده ای شورانگیز و مهیج ، برجسته و همین طور خانم جولی فوق العاده تشویق کردند. نشریه ی The online theatre magazine Exeunt از مورد ایفای نقش ناتالی از نقش خانم جولی نوشت : او از این ایفای نقش توانسته حس های خشم ، شهوت ، نشاط ، غم ، بیچارگی ، تنهایی و همچنین هوش سرشارش را به مخاطب عرضه کند و از واقع کار چند بازیگر را انجام دهد. او از ایفای این نقش به طور خارق العاده ای بین یک زن اغوا کننده ، یک کودک و یک فرد منزجر کننده تغییر شخصیت می دهد.ناتالی از مارچ سال ۲۰۱۳ از نقش لیدی دور از نمایشنامه ی رادیویی Neverwhere که بر اثر رمانی از نیل گایمن ساخته شد به صداپیشگی پرداخت. او از همان سال از مووی Rush از سبک اتومبیل رانی و همین طور از مووی The Counselor از سبک دلهره اور بازی کرد.ناتالی از سال ۲۰۱۳ چند مووی را نیز از حال ساخت دارد از جمله مووی A Long Way From Home و مووی Rubicon . از ۹ اپریل سال ۲۰۱۳ اعلام شد که ناتالی از ۳ اپیزود از مجموعه ی تلویزیونی Elementary محصول شبکه ی CBS از نقش ایرن ادلر به ایفای نقش خواهد پرداخت. از این مجموعه جانی لی میلر از نقش شرلوک هلمز و لوسی لیو از نقش دکتر واتسون بازی کرده اند.از ۲۲ اگوست سال ۲۰۱۳ نیز اعلام شد که ناتالی از قسمت اول و دوم مووی The Hunger Games: Mockingjay از نقش کرسیدا ایفای نقش خواهد کرد.

 

 

Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *