اتفاقی عجیب در جشنواره کن 2019 / از ورود یک زن به محل برگزاری جشن جلوگیری شد!


greta t000

برگزار کنندگان جشنواره کن بعد از آن که یک فیلمساز زن بریتانیایی مدعی شد اجازه پیدا نکرده همراه با فرزند کوچکش به محل برگزاری این جشنواره وارد شود، مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. گرتا بالاماکینا که فیلمش با بخش بازار جشنواره حاضر بود، می‌گوید از ورود او به جشنواره با پسر چهارماهه‌اش ممانعت شده بود.

به گزارش نماها به نقل از خبرآنلاین، او برخورد با خود هنگام ورود را «خشن» توصیف کرده و با بیانیه‌ای نوشته: «ظاهرا فیلمسازان زن با موانع بیشتری برای رسیدن به تساوی با صنعت سینما مواجه هستند

به گفته بالاماکینا وقتی او روز چهارشنبه به محل برگزاری جشنواره کن رسید، ابتدا از ورود بچه چهار ماهه‌اش

جلوگیری شد و بعد از یک بحث و جدل به او و پسرش اجازه دادند وارد بخش ثبت نام شود اما به او گفتند که کالسکه بچه باید از ورودی دیگری رد شود.

این کارگردان سپس گفته که مسئولان جشنواره به او گفته‌اند برای کودکش باید هزینه ورود جداگانه معادل ۳۰۰ یورو پرداخت کند و بعد از آن که پذیرفته این هزینه را بپردازد، به او گفته‌اند چهل و هشت ساعت طول می‌کشد این درخواست بررسی شود.

این اتفاق با حالی رخ داده که جشنواره کن و بازار مووی برنامه جدید مشترکی از ماه آوریل آغاز کردند که هدفش آسان‌تر کردن حضور کودکان با جشنواره بود. با این برنامه تسهیلاتی برای کودکان همراه والدینی که با سینما هستند پیش بینی شده بود.

جشنواره کن با واکنش به اعتراض این کارگردان بریتانیایی امروز بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد جلوگیری از ورود بالاماکینا یک خطا بوده و جشنواره تلاش می‌کند آن را اصلاح کند.

یک سخنگوی جشنواره با این‌باره گفت: «سیاست کن و بازار مووی، مهمان نوازی بهتر نسبت به مادرانی بود که با فرزندان خود به کن می‌آیند.» این سخنگو با ادامه توضیح داده که بالاماکینا از مقررات آگاه نبوده و به دلیل ضعف ارتباط مامور امنیتی و فردی که میزبان مهمانان جشنواره بوده، به اشتباه از ورود او جلوگیری شده ولی به او مجوز ورود داده خواهد شد.

Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *