« انتقام جویان : پایان بازی » با عبور از « آواتار » پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما شد!


پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما

مووی «انتقام جویان: آخر بازی» با رساندن مجموع فروش گیشه خود به ۲.۷۸۹ میلیارد دلار با نهایت با عبور از «آواتار»، عنوان پرفروش‌ترین مووی تاریخ سینما را از آن خود کرد.

به گزارش نماها به نقل از خبرآنلاین، آلن هورن یکی از مسوولان استودیو دیسنی گفت: به کمپانی مارول و کمپانی دیزنی تبریک می‌گویم و به تمام هوادارن «انتقام‌جویان: آخری بازی» با سراسر دنیا برای این دستاورد تاریخی تبریک می‌گویم.

با پایان هفته گذشته مجموع فروش «انتقام جویان: آخر بازی» هفت میلیون دلار کمتر از «آواتار» بود اما با توجه به فروش جهانی روزهای آخر اکران، این مووی توانست به رکورد «آواتار» به کارگردانی جیمز کامرون» پس از ۱۰ سال پایان دهد.

با اواخر ماه ژوئن مسئولین استودیو مارول کمپانی دیزنی تصمیم گرفتند نسخه‌ای جدید از مووی «انتقام‌جویان: آخر بازی» را با پنج دقیقه‌ای که به آن اضافه شده بود اکران کنند تا از این طریق بتوانند از رکورد فروش «آواتار» عبور کنند.

جدیدترین قسمت از سری مووی‌های «انتقام جویان» ۸۵۳.۴ میلیون دلار از فروش خود را از گیشه سینمای آمریکا و بیش از ۱.۹۳۵ میلیارد دلار را نیز از گیشه بین‌الملل به دست آورده بود.

«انتقام جویان: آخر بازی» دنباله «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» (۲۰۱۸) و همچنین «انتقام‌جویان» (۲۰۱۲) و «انتقام‌جویان: عصر اولتران» (۲۰۱۵) بود و بیست و دومین مووی با دنیای سینمایی مارول بود که برادران روسو آن را با فیلمنامه‌ای مشترک از کریستوفر مارکوس و استیون مک‌فیلی کارگردانی کرده‌اند.

رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، مارک رافلو، کریس همسورث، اسکارلت جوهانسون، جرمی رنر، دان چیدل، پل راد، بری لارسون، ردلی کوپر و جاش برولین از بازیگران این مووی ابرقهرمانی هستند.

با طول تمام ادوار سینما تاکنون تنها ۵ مووی موفق به فروش بالغ بر دو میلیارد دلار شده‌اند که به ترتیب «انتقام جویان: آخر بازی» (۲.۷۹ میلیون دلار)، «آواتار» (۲.۷۸۸ میلیارد دلار)، «تایتانیک» (۲.۱۸۷ میلیون دلار)، «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» (۲.۰۶۸ میلیارد دلار) و «انتقام جویان: جنگ ابدیت» (۲.۰۴۸ میلیارد دلار) هستند.

با فهرست پرفروش‌ترین مووی‌های تاریخ سینما با احتساب تورم، «بر باد رفته» محصول ۱۹۳۹ با فروش ۳.۷۲۸ میلیارد دلار با جایگاه نخست قرار دارد و پس از آن «آواتار» (۳.۲۷۳ میلیارد دلار)، «تایتانیک» (۳.۰۹۹ میلیارد دلار)، «جنگ ستارگان» (۳.۰۶۱ میلیارد دلار) و «انتقام جویان: آخر بازی» (۲.۷۸۹ میلیارد دلار) با رتبه‌های بعدی قرار دارند.

Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *