رومن آبراموویچ ، مالک ثروتمند باشگاه چلسی به عرصه سینما وارد می شود!


01ta t000

رومن آبراموویچ میلیاردر روس و مالک باشگاه چلسی انگلیس یک صندوق سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار راه اندازی کرده که قرار بود روی آثار روسی، مووی‌های انگلیسی زبان و پروژه‌های بین‌المللی سرمایه‌گذاری کند. این صندوق با نام کینوپرایم با مسکو فعالیت می‌کند.

به گزارش نماها به نقل از آی سینما، آنتون مالیشف مدیرعامل این تشکیلات متعلق به آبراموویچ که روز چهارشنبه با هلی‌کوپتر به جشنواره کن رفته بود، اعلام کرد نخستین سرمایه‌گذاری به مبلغ ۷۵۰ هزار دلار بر روی مووی «پری» ساخته آنا ملیکیان انجام می‌شود. این مووی سال گذشته میلادی فیلمبرداری شد و اکنون با مرحله فنی بود.

به گفته مالیشف قرار بود که کینوپرایم به پروژه‌هایی که با مراحل پایانی فیلمبرداری هستند، بودجه اختصاص دهد. او فاش کرده که آبراموویچ حامی سرسخت سینمای روسیه بود و طرح داستانی پروژه‌هایی که این صندوق انتخاب می‌کند می‌خواند.

۱۰۰ میلیون دلاری که این میلیاردر روس به فیلمسازی اختصاص داده قرار بود طی سه سال صرف شود. کینوپرایم می‌تواند تا ۵۰ درصد بودجه هر مووی را تامین کند و سقف سرمایه‌گذاری بر هر پروژه ۲ میلیون دلار بود. یک هیات ده نفره از تهیه کنندگان و کارگردانان روس پروژه‌ها را انتخاب می‌کنند.

هدف این صندوق سرمایه‌گذاری حمایت از مووی‌های تجاری و هنری روسی بود و درهایش به روی مووی‌های انگلیسی زبان و بین‌المللی هم باز بود به شرط آن که ذائقه روسی را با نظر بگیرند. مالیشف با این باره توضیح داده: «شاید استعدادهای روسی، کتاب روسی یا تهیه کننده روسی. با زبان انگلیسی مشکلی نداریم

Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *