با گران ترین نقش های تاریخ سینما آشنا شوید! + تصاویر


این روزها با هالیوود کمتر بازیگری برای یک مووی دستمزدهای نجومی می گیرد، دست کم با مقایسه با دورانی که تماشاچی های سینما صرفاً به خاطر ستاره ی اصلی مووی به دیدن آن می رفتند. با گذشته، وجود یک بازیگر خاص، برای تضمین موفقیت یک مووی کافی بود. ستاره هایی مثل ویل اسمیت، تام کروز و جیم کری با دهه ی ۹۰ میلادی درآمدهای هنگفتی از قِبل بازی با سینما داشتند، صرفاً به این خاطر که اسم آن ها جمعیت زیادی را به سینماها می کشاند.

به گزارش مو وی مگ به نقل از روزیاتو، برای مثال، جیم کری با سال ۱۹۹۶ تنها برای بازی با مووی «پسر کابلی» (The Cable Guy) 20 میلیون دلار دریافت کرد (مسأله ای که امروزه کمتر با هالیوود رخ می دهد)، چون انتظار می رفت به خاطر حضور او، مووی با هفته ی اول اکرانش دست کم ۲۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. با این حال هنوز هم بازیگرانی با هالیوود هستند که روی اسم آن ها برای فروش مووی حساب می شود و به همین دلیل دستمزدهای کلانی به آن ها پرداخت می شود، مثل رایان رینولدز که برای بازی با مووی Six Underground که هنوز پخش نشده، ۲۷ میلیون دلار دریافت کرده بود. با ادامه به گران قیمت ترین نقش های هالیوودی می پردازیم.

۱۷- اما استون: «میا» با «لالا لند» (La La Land)

1 lala land1

دستمزد: ۲۶ میلیون دلار

استون با سال ۲۰۱۷ با صدر فهرست پردرآمدترین بازیگران زن با سایت فوربس قرار گرفت. بیشتر درآمد آن سال او مربوط به نقشی می شد که با مووی «لالا لند» داشت. او برای این نقش با سال ۲۰۱۶ برنده ی جایزه ی اسکار شد.

۱۶- رایان رینولدز: با «سیکس آندرگراوند» (Six Underground)

رایان رینولدز: در «سیکس آندرگراوند» (Six Underground)

دستمزد: ۲۷ میلیون دلار

تاریخ پخش این مووی هنوز مشخص نیست، اما مبلغ قرارداد رینولدز با این مووی ۲۷ میلیون دلار اعلام شده. این مووی که قرار بود از شبکه ی نتفلیکس پخش شود، کارگردانی آن به عهده ی مایکل بی بوده و داستان آن درباره ی شش میلیاردر بود که تصمیم می گیرند با افراد شرور مبارزه کنند.

۱۵- آرنولد شوارتزنگر: «ترمیناتور» با «ترمیناتور ۳: خیزش ماشین ها» (Terminator 3: Rise of the Machines)

آرنولد شوارتزنگر: «ترمیناتور» در «ترمیناتور ۳: خیزش ماشین ها» (Terminator 3: Rise of the Machines)

دستمزد: ۲۹ میلیون دلار

شوارتزنگر با قراردادی متعهد شده بود با صورت برآورده شدن شرایط مورد نظرش، با قسمت سوم مجموعه مووی های «ترمیناتور» هم بازی کند. یکی از این شرایط، پرداخت بی برو برگرد ۲۹/۲۵ میلیون دلار به او بود، یعنی فارغ از میزان فروش مووی، این مبلغ باید به شوارتزنگر پرداخت می شد.

۱۴- جیم کری: «کارل آلن» با «مرد بله بگو» (Yes Man)

جیم کری: «کارل آلن» در «مرد بله بگو» (Yes Man)

دستمزد: ۳۰ میلیون دلار

طبق شنیده ها، به خواست کری، دستمزدش برای بازی با این مووی با یک سهم از مالکیت مووی معاوضه شد.

۱۳- تام هنکس: «فرمانده جان میلر» با «نجات سرباز رایان» (Saving Private Ryan)

۱۳- تام هنکس: «فرمانده جان میلر» در «نجات سرباز رایان» (Saving Private Ryan)

دستمزد: ۴۰ میلیون دلار

با هالیوود یک نوع قرارداد وجود دارد که بر اساس آن بازیگر به جای یک دستمزد از پیش پرداخت شده، فقط بخشی از درآمد حاصل از فروش مووی با سینما را دریافت می کند. تام هنکس با چندین مووی چنین قراردادی داشته. او برای بازی با مووی «نجات سرباز رایان» دست کم ۴۰ میلیون دلار دریافت کرد، اما این گران قیمت ترین قرارداد او با سینما محسوب نمی شود.

۱۲- کامرون دیاز: «الیزابت هالزی» با «معلم بد» (Bad Teacher)

کامرون دیاز: «الیزابت هالزی» در «معلم بد» (Bad Teacher)

دستمزد: ۴۲ میلیون دلار

دیاز برای شروع بازی با این مووی، پیشاپیش، یک میلیون دلار دریافت کرد، اما طبق قراردادش، بخشی از درآمد حاصل از فروش مووی هم به او تعلق می گرفت. به همین دلیل، بازی با این مووی، بیشتر از ۴۰ میلیون دلار نصیب دیاز کرد. قرارداد دیاز برای بازی با این مووی را یکی از «افسانه ای» ترین قراردادهای تاریخ هالیوود می دانند.

۱۱- رابرت داونی جونیور: «تونی استارک/ مرد آهنین» با «انتقام جویان» (The Avengers)

7 5af99a443797e922008b48c2 960 720

دستمزد: ۵۰ میلیون دلار

اینکه داونی جونیور از نقشش با دنیای سینمایی مارول درآمد زیادی کسب کند اصلاً موضوع عجیبی نیست و او خود تأیید کرده بود که تنها برای اولین قسمت از مجموعه مووی های «انتقام جویان» ۵۰ میلیون دلار دریافت کرده بود.

۱۰- لئوناردو دیکاپریو: «دام کاب» با «تلقین» (Inception)

لئوناردو دیکاپریو: «دام کاب» در «تلقین» (Inception)

دستمزد: ۵۰ میلیون دلار

دیکاپریو تنها از قِبل سهمش از درآمد حاصل از فروش این مووی، دست کم ۵۰ میلیون دلار دریافت کرده، اما قرارداد او شامل درآمدهای مربوط به پخش مووی با شبکه های نمایش خانگی و تلویزیون هم می شد. موفقیت «تلقین» با گیشه حتمی نبود و به همین دلیل مووی ریسک داری محسوب می شد، با نتیجه، دیکاپریو قبول کرد مبلغی که پیشاپیش، برای شروع بازی با این مووی دریافت می کند کمتر از دستمزدهای معمولش باشد اما با عوض با درآمد حاصل از فروش مووی با کریستوفر نولان، کارگردان مووی، سهیم شود.

۹- جک نیکلسون: «جوکر» با «بتمن» (Batman)

جک نیکلسون: «جوکر» در «بتمن» (Batman)

دستمزد: ۵۰ میلیون دلار

نیکلسون گرچه با سال ۱۹۸۹، برای شروع بازی با این مووی، پیشاپیش، ۶ میلیون دلار دریافت کرد، اما طبق شنیده ها، او سهم قابل توجهی هم از درآمدهای مختلف سه گانه های بتمن دارد، با اینکه اصلاً با این مووی ها حضور نداشته.

۸- جانی دپ: «جک گنجشکه» با «دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته» (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)

جانی دپ: «جک گنجشکه» در «دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته» (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)

دستمزد: ۵۵ میلیون دلار

طبق گزارش سایت فوربس با سال ۲۰۱۰، «سوار بر امواج ناشناخته» -که چهارمین قسمت از مجموعه مووی های «دزدان دریایی کارائیب» بود و با سال ۲۰۱۱ اکران شد- پرهزینه ترین مووی ساخته شده تا آن زمان بود، به طوری که کار تولید این مووی بیشتر از ۴۱۰ میلیون دلار هزینه برداشت. بخش زیادی از این هزینه ها مربوط به دستمزدهای بازیگران و گروه تولید مووی بود. جانی دپ به تنهایی ۵۵ میلیون دلار بابت دستمزدش خرج روی دست سازندگان مووی گذاشته بود.

با سال ۲۰۱۱، دپ اقرار کرد که او برای این مجموعه مووی «دستمزد خیلی بالایی گرفته». طبق شنیده ها، بازی با مجموعه مووی های «دزدان دریایی کارائیب» با مجموع ۳۰۰ میلیون دلار نصیب دپ کرده.

۷- تام هنکس: «فارست گامپ» با «فارست گامپ» (Forrest Gump)

تام هنکس: «فارست گامپ» در «فارست گامپ» (Forrest Gump)

دستمزد: ۶۰ میلیون دلار

مووی پرفروش «فارست گامپ» از دیگر مووی های تام هنکس بود که طبق قرارداد آن، فقط بخشی از درآمد حاصل از فروش مووی با سینما به او تعلق گرفته. طبق تخمین ها، بازی با این مووی، ۶۰ میلیون دلار نصیب هنکس کرد.

۶- هریسون فورد: «ایندیانا جونز» با «ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین» (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull)

هریسون فورد: «ایندیانا جونز» در «ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین» (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull)

دستمزد: ۶۵ میلیون دلار

کمپانی فیلمسازی پارامونت برای برگرداندن فورد به چهارمین مووی از مجموعه مووی های «ایندیانا جونز» طی قراردادی قبول کرد که فورد بخش زیادی از درآمدهای مووی را با استیون اسپیلبرگ، کارگردان مووی و جورج لوکاس، تهیه کننده ی مووی سهیم شود.

۵- جانی دپ: «مد هتر» با «آلیس با سرزمین عجایب» (Alice in Wonderland)

جانی دپ: «مد هتر» در «آلیس در سرزمین عجایب» (Alice in Wonderland)

دستمزد: ۶۸ میلیون دلار

دپ برای بازی با آین مووی ۵۰ میلیون پوند دریافت کرد که با آن زمان معادل ۶۸ میلیون دلار بود.

۴- ساندرا بولاک: «دکتر رایان استون» با «جاذبه» (Gravity)

ساندرا بولاک: «دکتر رایان استون» در «جاذبه» (Gravity)

دستمزد: ۷۰ میلیون دلار

بولاک برای شروع بازی با این مووی، پیشاپیش، ۲۰ میلیون دلار دریافت کرد که با نوع خود مبلغ بسیار زیادی محسوب می شود. اما طبق قرارداد او، ۱۵ درصد از درآمد حاصل از فروش مووی هم به او تعلق می گرفت. بولاک با مجموع، دست کم ۷۰ میلیون دلار برای بازی با این مووی دریافت کرده بود.

۳- تام کروز: «ایتن هانت» با «مأموریت: غیر ممکن – پروتکل شبح» (Mission: Impossible — Ghost Protocol)

تام کروز: «ایتن هانت» در «مأموریت: غیر ممکن – پروتکل شبح» (Mission: Impossible — Ghost Protocol)

دستمزد: ۷۵ میلیون دلار

کروز برای بازی با چهارمین قسمت از این مجموعه مووی، ۷۵ میلیون دلار دریافت کرد، مسأله ای که موجب شد کروز با با سال ۲۰۱۲ با صدر فهرست قدرتمندترین بازیگران مرد با سایت فوربس قرار بگیرد.

۲- ویل اسمیت: «مأمور جی.» با «مردان سیاهپوش ۳» (Men in Black 3)

ویل اسمیت: «مأمور جی.» در «مردان سیاهپوش ۳» (Men in Black 3)

دستمزد: ۱۰۰ میلیون دلار

طبق قرارداد ویل اسمیت، فقط بخشی از درآمد حاصل از فروش مووی با سینما به او تعلق می گرفت. سومین قسمت از این مجموعه مووی، با مجموع ۶۲۴ میلیون دلار فروش داشت که ۱۰۰ میلیون دلار از آن نصیب اسمیت شد.

۱- کیانو ریوز: «نئو» با سه گانه ی «ماتریکس» (The Matrix)

کیانو ریوز: «نئو» در سه گانه ی «ماتریکس» (The Matrix)

دستمزد: با مجموع ۲۵۰ میلیون دلار

کیانو ریوز برای بازی با سه گانه ی «ماتریکس» با مجموع ۲۵۰ میلیون دلار دریافت کرد.

Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *