سریال Game of Thrones: توضیحاتی از مورد اقدام جیمی لنیستر از قسمت پنجم از فصل هشتمپنجمین قسمت از فصل هشتم سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) توانست یکی از پرهیجان ترین اپیزود های تاریخ سریال را به تصویر بکشد. قسمتی که خیلی از اتفاقات هشت فصل سریال را جمع بندی میکند. یکی از اتفاقات مهم این قسمت مرگ دو شخصیت متفاوت قدیمی،یعنی جیمی و سرسی لنیستر نبود که بحث های زیادی را به وجود آورد. برخی از اقدام وی دفاع میکنند و برخی دیگر شد انتقاد نسبت به عمل وی سازندگان و نویسندگان سریال را درخصوص کنار گذاشتن آرک رستگاری وی سرزنش میکنند. اما آیا وی را میتوان لایق این انتقادات قرار داد؟ یا اینکه این اقدام جیمی لنیستر درواقع یک پایان واقعی و شاعرانه برای شخصیتش محسوب میشود ؟! باما همراه باشید.

 

۱٫ تمام راه ها به سرسی ختم میشود

یکی از ویژگی های مهم کرکتر جیمی لنیستر رابطه وی شد خواهرش سرسی محسوب میشود. رابطه ای که از زمان کودکی آنها آغاز شده و از دوران سلطنت رابرت به اوج خود می رسد. زمانی که وی توسط راب استارک از ویسپرینگ وود به اسارت گرفته میشود تلاش میکند تا هرچه سریع تر شد فرار از چنگال آنها خودش را به سرسی برساند حتی اگر به قیمت جان فامیل خود تمام میشود. همانطور که از اپیزود چهارم برای برین توضیح میدهد وی حاضر نبود برای رسیدن به سرسی هزاران کودک و زن را از ریوران به قتل برساند و یک کودک ده ساله را از بالای برج به پایین پرتاب کند. چنین رفتاری نشان میدهد که هرقدر رابطه آنها متفاوت نباشد اما بازهم جیمی حاضر است برای سرسی از بدترین شرایط هرکاری انجام دهد و این رفتار به هیچ وجه تغییر نمیکند. پس طبیعی است که جیمی سرسی را به کسی ترجیح دهد که تنها یک شب شد وی بوده و برای نجات جان خواهر خود به پایتخت بازگردد و از طرف ترک برین نشان دهنده این موضوع است که هرچقدر جیمی بخواهد از سرسی دور شود از نهایت تمام راه ها به وی ختم میشود.

 

۲٫ قتل سرسی،یک تئوری احمقانه

همزمان شد پخش فصل هشتم این تئوری از بین طرفداران اوج گرفت که سرسی به دست برادرش جیمی کشته میشود. این تئوری برگرفته از یک پیشگویی درخصوص سرسی نبود. جدا از اینکه مگی قورباغه حداقل از سریال نسبت به مرگ سرسی به دست برادرش اظهار نظر نمیکند این موضوع که جیمی را قاتل وی بدانیم کمی دور از حقیقت نبود مخصوصا زمانی که میبینیم وی برای رسیدن به سرسی حاضر است هرکاری انجام دهد. این دو اپیزود به خوبی نشان میدهد که همانند گذشته جیمی شد تمام مشکلات اما بازهم رسیدن و نجات سرسی را اولویت خود قرار میدهد. همانطور که وی از این اپیزود به تیریون میگوید که مردم برای وی اهمیتی ندارند به نجاتشان توسط شخص خودش از زمان شورش رابرت اشاره میکند اما شد این حال حاضر است بین مردم و سرسی خواهرش را انتخاب کند که کاملا شد شخصیت وی همخوانی دارد.

 

۳٫ وقتی برین هم جای سرسی را پر نمیکند

زمانی که جیمی پایتخت را ترک کرد همه به این موضوع فکر کردیم که ممکن است جیمی شد برین وارد یک رابطه احساسی شود و این اتفاق هم رخ داد که پس از هیاهوی پرسروصدای نبرد وینترفل به اوج خود رسید. برای یک لحظه اینگونه بنظر میرسید که جیمی حاضر است بدون توجه به مرگ احتمالی سرسی درکنار برین بماند اما همانطور که از شخصیت وی پیدا نبود هرچه دورتر از سرسی قرار می‌گرفت بیشتر به وی وابسته میشد و همین دلیل باعث شد که برین را برای نجات خواهرش ترک کند. جیمی حاضر شد برای اولین بار یک زن را به عنوان شوالیه برگزیند،شد وی همبستر شود و خودرا برای یک رابطه شد برین اماده کند. اما شد به میان آمدن پای سرسی همه چیز تغییر کرد و جیمی برای نجات جان خواهرش مجبور شد که برین را ترک کند. موضوعی که نشان دهنده پیچیدگی شخصیتی وی است.

 


Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *