نماینده سینمای ایران برای حضور در مراسم اسکار 2020 انتخاب شد


در جستجوی فریده اسکار

نماینده سینمایی ایران برای شرکت با نود و دومین دوره مراسم اسکار معرفی شد.

به گزارش نماها به نقل از ایلنا،هیات معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار، با پی چند جلسه مستمر، مووی مستند «با جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی را به عنوان نماینده سینمای ایران برای معرفی به اسکار 2020 انتخاب کردند.

رائد فرید زاده، دبیر و سخنگوی هیات معرفی مووی ایرانی به اسکار با اشاره به روند انتخاب نماینده سینمای ایران گفت :با ابتدا فهرستی اولیه متشکل از 10 مووی با جلسه انتخاب نماینده سینمای ایران به اسکار از میان 70 مووی اکران شده که شرایط لازم برای شرکت با مراسم اسکار را داشتند، انتخاب شدند.

با ادامه اعضای هیات انتخاب با بازخوانی مقررات به بررسی تخصصی مووی ها پرداخته و با نهایت از میان فهرست اولیه که شامل 10 مووی بود، پس از رای گیری و تجمیع نظرات، به یک فهرست متشکل از 3 مووی قصر شیرین (رضا میرکریمی)، با جستجوی فریده (آزاده موسوی و کوروش عطایی) و متری شش و نیم (سعید روستایی) رسیدند.

به گفته فرید زاده، از میان فهرست 3 مووی موجود و با رای هیات انتخاب، مووی «با جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی به عنوان گزینه نهایی و به عنوان نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار سال 2020 معرفی خواهد شد.

مووی های مغزهای کوچک زنگ زده (هومن سیدی)، بمب، یک عاشقانه (پیمان معادی)، سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر)، آشغال های دوست داشتنی (محسن امیر یوسفی)، قصر شیرین (رضا میرکریمی)، با جستجوی فریده (آزاده موسوی و کوروش عطایی)، عرق سرد (سهیل بیرقی)، متری شش و نیم (سعید روستایی)، سرخ پوست (نیما جاویدی) و شبی که ماه کامل شد (نرگس آبیار) فهرست اولیه هیات انتخاب برای معرفی نماینده سینمای ایران به اسکار را تشکیل داده بودند.

هیات معرفی مووی ایرانی به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی اسکار 2020 از  هنرمندان پیشنهادی خانه سینما، فرشته طائرپور (تهیه کننده)، فاطمه معتمدآریا (بازیگر)، ابوالحسن داودی (کارگردان)، تورج منصوری (فیلمبردار)، رسول صدرعاملی (کارگردان)، امیر اثباتی (طراح صحنه)، مرتضی رزاق کریمی (تهیه کننده)، مهرزاد دانش (منتقد) تشکیل شد که رائد فرید زاده (معاون بین الملل بنیاد سینمایی فارابی) به عنوان عضو حقوقی این جمع را همراهی می کرد.

Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *