« شیرشاه » پرفروش ترین انیمیشن تاریخ سینما شد


شیرشاه

بازسازی «شیرشاه» بر مبنای انیمیشن سال ۱۹۹۴ دیزنی پرفروش‌ترین مووی انیمیشن تاریخ شد.

به گزارش نماها به نقل از مهر، آخرین آمار باکس آفیس نشان می‌دهد «شیرشاه» موفق شده بود تا از آمار فروش «یخ‌زده» هم عبور کند و با وجود کاهش فروش بلیت با تابستان امسال، به پرفروش‌ترین مووی انیمیشن تاریخ بدل شود.

«شیر شاه» به کارگردانی جان فاورو با صداپیشگی بیانسه و دونالد گلاور با آخرین آمار اعلام شده فروش، به فروش جهانی ۱.۳۳ میلیارد دلاری رسید و توانست از رکورد ۱.۲۷ میلیارد دلاری «یخ‌زده» عبور کند.

با این آمار اکنون «شیرشاه» دوازدهمین مووی پرفروش تاریخ بود و انتظار می‌رود بتواند با ادامه فروشش با فهرست ۱۰ مووی پرفروش جای بگیرد که به این منظور باید از فروش «هری پاتر و قدیسان مرگبار ۲» و «پلنگ سیاه» که به ترتیب ۱.۳۴۱ و ۱.۳۴۶ میلیارد دلار فروش کرده بودند، عبور کند.

«شیر شاه» تاکنون با آمریکا  ۴۷۳.۱۰ میلیون دلار فروخته بود، با حالی که «یخ‌زده» با آمریکا ۴۰۰.۷۳ میلیون دلار فروش را ثبت کرده بود.

با وجود این که از بازسازی «شیر شاه» به عنوان یک مووی لایو اکشن یاد می‌شود، اما این مووی همچنان با رده انیمیشن جای می‌گیرد زیرا تمامی تصاویر آن به صورت کامپیوتری تهیه شده بود.

دیزنی تا این جای امسال با «انتقام‌جویان: پایان بازی» موفق شد تا «آواتار» را پشت سر بگذارد و پرفروش‌ترین مووی تاریخ شود. دیزنی اکنون با حالی یک رکورد دیگر به جای می‌گذارد که سه چهارم از سال ۲۰۱۹ پشت سر گذاشته شده بود.

این کمپانی هنوز چند مووی بزرگ دیگر برای اکران با سال ۲۰۱۹ دارد که شامل «یخ‌زده ۲» و «جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر» می‌شود و از همین حالا انتظار می رود این مووی‌ها هر یک بیش از یک میلیارد فروش کنند.

با وجود همه اقبالی که از «شیر شاه» به عمل آمده بود این مووی نقدهای متوسطی دریافت کرده و منتقدان معتقدند این بازسازی بسیار به مووی اصلی شباهت دارد و تنها از سبک واقع‌گرایانه‌تری برای بازسازی آن استفاده شده بود.


خواندن مقالات زیر توسط نماها پیشنهاد می شود :

نقد و بررسی مووی شیرشاه ( The Lion King )

ویدئویی جالب از شباهت کامل نسخه جدید « شیرشاه » به انیمیشن سال 1994

« شیرشاه » رتبه دوم پربازدیدترین تیزر مشاهده شده تاریخ سینما را به نام خود ثبت کرد!

انیماتور « شیرشاه » برای همدردی با مرگ دلخراش شیر زیمباوه ای پوستر طراحی کرد

« شیرشاه » نیامده رکورد شکست!

Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *