« خون ریزان » فاکس قرن بیستم را نابود خواهد کرد / امنیت شغلی کارکنان مورد تهدید قرار گرفت


دیزنی

یک گزارش تحقیقی نشان می‌دهد که با تحت مالکیت درآمدن فاکس قرن بیستم توسط کمپانی دیزنی، شغل هزاران نفر از کارکنان سابق فاکس به طور مستقیم با معرض تهدید قرار خواهد گرفت.

به گزارش نماها به نقل از صبا، تحقیقات حاکی از آن بود که با ادغام فاکس قرن بیستم با ابرکمپانی دیزنی، هزاران نفر شغل خود را از دست می‌دهند؛ آسیبی که از آن با واژه «خون‌ریزان» تعبیر می شود.

این گزارش تحقیقی که اولین بار با هالیوودریپورتر منتشر شده می گوید دیزنی تعهد داده بود ۲ میلیارد دلار از هزینه‌های خود بکاهد؛ تعهدی که وقوع آن مستلزم کاهش حداقل ۴۰۰۰ هزار نفری از تعداد کارکنان بود. این رقم به عقیده برخی از کارشناسان تا ۱۰ هزار نفر هم بالا خواهد رفت.

اینکه این تعداد شغل از کدام بخش‌های فاکس حذف خواهند شد همچنان با هاله‌ای از ابهام بود، کما اینکه تنها استودیوهای فیلمسازی فاکس نزدیک به ۳۲۰۰ نفر کارمند دارد و قسمت‌های زیادی از آن همچون بازاریابی، توزیع و رسانه‌های خانگی با واحدهای مشابه با دیزنی هم‌پوشانی دارد.

بابگ ایگر مدیرعامل دیزنی دوره مدیریت خود را با خرید بازیگران بزرگی چون پیکسار، مارول و لوکاس‌مووی به نقطه عطفی با تاریخ این کمپانی بدل کرده بود؛ دارایی‌های جدیدی که به توانمندسازی این کمپانی با برابر غول سر برآورده‌ای چون نتفلیکس یاری می‌رساند، اما هیچکدام از این تملک‌ها تبعات این چنین سنگین که خرید فاکس با رقم سرسام‌آور ۷۱ میلیارد دلار از خود به جا خواهد گذاشت، نداشته بود.

این موضوع حتما با تاریخ ثبت خواهد شد که چطور دیزنی با بلعیدن رقبای بزرگ خود نقطه پایانی بر استودیویی گذاشت که سابقه‌ای نزدیک به یک قرن دارد و نام خود را بر صدها مووی کلاسیک تاریخ سینما را حک کرده بود، اما تبعات انسانی این ماجرا احتمالا قسمت مفقود این اسناد تاریخی خواهد بود.

گفته می‌شد این ادغام با روزهای نخست سال ۲۰۱۹ میلادی انجام پذیرد، اما هنوز این اتفاق نهایی نشده بود. گمانه‌ها حاکی از این بود که این یکپارچگی تا تابستان سال جاری پایان پذیرد.

Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *