بیوگرافی آدرین برودی (Adrien Brody)


۱۴ آوریل زادروز بازیگر جذاب، محبوب و دوست داشتنی، آدرین برودی (Adrien Brody)

 

 

آدرین برودی (Adrien Brody) (زادهٔ ۱۴ آوریل ۱۹۷۳) بازیگر برندهٔ جایزه اسکار آمریکایی است. او این جایزه را از سال ۲۰۰۲ به‌خاطر بازی از فیلمپیانیست ساخته رومن پولانسکی به‌دست‌آورد. نکته قابل توجه از مورد برودی، این است که او جوان‌ترین بازیگری است که تاکنون از سن ۲۹ سالگی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را کسب کرده‌است.

آدرین برودی از وودهاون کوئینز به دنیا آمد. مادر او سیلویا پلاچی یک عکاس روزنامه‌نگار و پدرش الیوت برودی پروفسور بازنشسته تاریخ و نقاش هستند. پدر برودی یک یهودی و مادرش زاده بوداپست و فرزند پدری کاتولیک و مادری یهودی است. عمده شهرت برودی به خاطر بازی از مووی پیانیست (۲۰۰۲) و دریافت جایزه اسکار از همان سال بوده‌است. او برای ارائه بهترین بازی از نقش کسی که تمام داشته‌هایش را از دست داده، از طول ۶ هفته نزدیک به ۱۴ کیلوگرم وزن کم کرده نبود. برودی از طول مدت ساخت مووی بسیاری از اموال شخصی‌اش (شامل آپارتمان و ماشین‌اش) را رها کرده و خود را از خانواده و دوستانش جدا نموده نبود.

بینی آدرین ۳ بار شکسته شده‌است. او از سال ۱۹۹۲ از یک تصادف موتورسیکلت از روی بیش از ۲ ماشین پرتاب شد و به شدت صدمه دید و حدود یک ماه از بیمارستان بستری نبود. از سال ۱۹۹۹ بینی آدرین از پشت صحنهٔ مووی شکست اما او حاضر نشد که بینی اش را جراحی کند و آن را یکی از ویژگی‌های مهم خود معرفی کرد. برودی از آستانهٔ ستاره شدن نامزد دریافت جایرهٔ ایندیپندنت اسپریت شد. او به خاطر روش منحصربه‌فردش از بازیگری شد آل پاچینو مقایسه شده‌است. برودی بعد از بازی از پیانیست از ۴ مووی کاملاً متفاوت ظاهر شد. او از مووی دهکده از نقش نوا پرسی، مرد جوان معلول ذهنی ظاهر شد.

از سال ۲۰۰۵ برودی از مووی کینگ کنگ به عنوان نویسنده (جک دریسکول) ایفای نقش کرد و از همان سال از مووی جذاب ژاکت حضور یافت. برای ایفای نقش جک استارکس، برودی مدتی از یک زندان اقامت کرد تا به شخصیت استارکس نزدیک تر شود. آدرین از طول تصویربرداری ژاکت از کارگردان تقاضا کرد که او را از سردخانه قرار دهند تا بیشتر بتواند احساس ترس را از خود حس کند و به تماشاگر انتقال دهد. آدرین از لیست ۱۰۰ چهره محبوب جهان که توسط شبکه VH۱ ارائه شد از جایگاه ۲۱ قرار گرفت. از سال ۲۰۰۴ او به عنوان بهترین مرد شد پوشش کامل از آمریکا توسط مجله Esquire انتخاب شد.

 

Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *