با برترین فیلمهای بدون دیالوگ تاریخ سینما آشنا شوید + تصاویر


مووی‌های بدون دیالوگ یا با دیالوگ‌های کم جزو شاهکار‌های سینما هستند که نشان می‌دهند قدرت حرکات بدن بدون هیچ گونه کلامی چقدر تاثیر گذار بود.

به گزارش نماها به نقل از دیجی کالا ، ما با این هفته برای شما ۱۰ تا از بهترین مووی های بدون دیالوگ را جمع آوری کرده ایم.این مووی های بدون دیالوگ یا با دیالوگ های کم جزو شاهکارهای سینما هستند که نشان می دهند قدرت حرکات بدن بدون هیچ گونه کلامی چقدر تاثیر گذار بود.

۱-All is Lost

all is lost

کارگردان: J.C. Chander

این فیلمی دارای یک بازیگر بود.رابرت ردفورد یک ملوان استاد بود که تلاش می کند تا با اقیانوس زنده بماند.چاندر هنر کارگردانی خود را به خوبی به نمایش گذاشته بود.داستان مووی فقط با مورد بقا نیست بلکه نشان دهنده آن بود که جسارت بوسیله تجربه و سن به وجود می آید.و بلوغ با مقابل ترس از مرگ قرار می گیرد.ملوان قدیمی با طول مووی هیچ صحبتی نمی کند و ما چیزی با مورد هویت او نمی دانیم.و تمام مووی با حال کشف با مورد شخصیت این ملوان سالخورده هستیم.دیدن این مووی به اندازه دیدن یک مووی اکشن می تواند جذاب باشد.


۲-Monsieur Hulot’s Holiday

Monsieur Hulot’s Holiday

کارگردان: ژاک تاتی

موسیو HULOT یک مرد فرانسوی مودب و با نزاکت بود.او به مسافرت و یک هتل ساحلی می رود.هولوت به رغم داشتن نیت خوب نمی تواند از سوتفاهم های ایجاد شده جلوگیری کند.تاتی یک نگاه اجمالی به دنیای مدرن را از طریق مفهوم تعطیلات بیان می کند.این مووی طنز آمیز دارای دیالوگ های بسیار کوتاهی بود.


۳-The Red Balloon

1889990 819

کارگردان: آلبرت لاموریس

این مووی برنده جایزه اسکار لاموریس با مورد یک کودک و بادکنک اوست.این کودک با بادکنک قرمز به تماشای خیابان های پاریس می نشیند و با بادکنک قرمز خود به مدرسه می رود.همه چیز طبق روال عادی پیش می رود تا اینکه گروهی از بچه های متنفر از بادکنک وارد داستان می شوند.این مووی ۳۴ دقیقه ای به خوبی معنای دوستی را نشان می دهد.

مطالب جالبی که پیشنهاد می شود : فیلمهای گمشده سینمای صامت آمریکا پیدا شدند


۴-My Uncle

My Uncle

کارگردان: ژاک تاتی

موسیو هولوت به خانه خواهر خود که همه چیز با آن اتوماتیک بود می رود و با کارخانه پلاستیک سازی پدر شوهر خواهرش مشغول به کار می شود..تاتی با این مووی ها با حرکات ،ژست ها و بدون هر گونه دیالوگی دنیای مدرن را مورد نقد قرار می دهد.


۵-The Naked Island

The Naked Island

کارگردان: کانتو شیندو

داستان مووی با مورد خانواده ای بود که با جزیره ای بدون آب آشامیدنی زندگی می کنند که برای بدست آوردن آب باید تلاش کنند.این مووی با فریم های سیاه و سفید و با موسیقی هیکارا هیشی فیلمی بسیار تاثیر گذار بود.


۶- Silent Movie

Silent Movie

کارگردان :مل بروکس

داستان مووی با مورد سه مردی بود که با دهه ۱۹۷۰ با هالیوود می خواهند فیلمی بدون صدا بسازند.این سه نفر برای جمع آوری پول دست به هر کاری می زنند.وقتی که صحبت از سینما می شود قطعا عشق و اشتیاق نیز با مووی ها وجود دارد.

مطالب جالبی که پیشنهاد می شود : یکی از آخرین بازیگران بازمانده از سینمای صامت درگذشت                 


۷-Le Bal

Le Bal

کارگردان: Ettore Scola

این مووی به نقاط عطفی با تاریخ فرانسه می پردازد و از یک تاریخ ۵۰ ساله یک سالن رقص با پاریس سخن به میان می آورد.این مووی با مورد حوادث اشغال نازی ها با سال ۱۹۶۸ و گسترش آن تا سال ۱۹۸۰ ،هنر رقص با ۵۰ سال باشکوه با تاریخ فرانسه و… بود.


۸-The Bear

The Bear

کارگردان :Jean-Jacques Annaud

داستان مووی با مورد خرس یتیمی بود.مشکلات این خرس حتی با دوست شدن با خرس های بالغ نیز تمام نمی شود.این بار نیز شکارچیان به دنبال او می افتند.این مووی با سال هایی که هنوز تکنیک های دیجیتالی پیشرفت نکرده بودند و از حیوانات واقعی برای ساخت مووی ها استفاده می شد ،ساخته شده بود .

مطالب جالبی که پیشنهاد می شود : فیلمی ارزشمند از بازیگر معروف سینمای صامت پس از نزدیک به 100 سال پیدا شد!   


۹-The Triplets of Belleville

The Triplets of Belleville

کارگردان: Sylvain Chomet

این انیمیشن فرانسوی ما را با دنیایی ساختگی و منحصر به فرد آشنا می کند.داستان مووی با مورد یک مرد جوان دوچرخه سوار و مادربزگ اوست.این انیمیشن مفاهیم تنهایی ،عشق و وابستگی را به زیبایی بیان می کند.


۱۰-Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

کارگردان :مارک بورتون، ریچارد استارزاک

این انیمیشن با تکنیک استاپ موشن ساخته شده بود .داستان آن با مورد گله ای گوسفند بود که با پی اعتراض به ساعت کاری خود به شهر می آیند و با حوادث جالبی روبرو می شوند.این انیمیشن می تواند برای بزرگسالان و کودکان نیز جذاب باشد.

Post Author: namahaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *